Konkurss Tammede pargi maastikuarhitekti leidmiseks

Viimsi Vallavalitsus koostöös Eesti Maastikuarhitektide Liiduga kuulutab välja Viimsi pargi avaliku eelvalikuga arhitektuurikonkursi.

Viimsi vallavanema Siim Kallase sõnul on konkursi eesmärgiks leida Haabneeme alevikus asuvale Tammede pargi kinnistule parim maastikuarhitektuurne lahendus.

“Soovime Haabneeme alevikku rajada ligikaudu 4,3 ha suuruse Tammede pargi, mis oleks lisaks kaunile maastikukujundusele viimsilaste seas igapäevases kasutuses nii mänguväljakute, kogukonnaplatside kui ka valla esimese koerteväljaku näol.

Maastikuarhitektuurne lahendus peab sobima Viimsi avalikku ruumi ja loodusesse ning sulanduma ühte olemasolevate  piirkonna hoonetega ning 2018 sügisel valmiva Viimsi riigigümnaasiumiga,“ sõnas Kallas.

Arhitektuurivõistluse osalejate registreerimistähtaeg on 29. november 2017. Kõikide osalejate seast valib žürii välja 4 parimat, kes esitavad oma ideekavandi jaanuariks.

„Konkursi võitja kuulutame välja tuleva aasta veebruaris. Võidutööd kasutame ehitusprojekti alusena ning pargi eeldatavaks valmimisajaks oleme planeerinud 2018 aasta sügise,“ täiendas vallavanem Siim Kallas.

Arhitektuurivõistluse tingimustega saab tutvuda valla kodulehel www.viimsivald.ee

Lisainfo 

Erik Vest 
Keskkonna- ja planeerimisamet

erik@viimsivv.ee 
5627 2572

Konkurss Tammede pargi maastikuarhitekti leidmiseks