Eesti Vabariigi aastapäeva tähistati Viimsis ViVa Festivali üritustega

Autor: Ott Kask Fotod: Tiit Mõtus

Pildi kirjeldus

Laupäeval 23. veebruaril toimus Laidoneri mõisa õuel Eesti Vabadussõja ajalooline taaslavastuslahing „Lõuna wäerind – 1919“.  Eesti Sõjamuuseum koostöös Saaremaa Sõjavara Seltsiga on juba mitmendat aastat Viimsis ning ka mujal Eestis Eesti Iseseisvuspäeva tähistamise raames põnevaid sõjaajaloo taaslavastuste sündmusi korraldamas. Need on olnud alati meeldejäävad ja publikurohked üritused – nii ka sel korral. Seekord osales näidislahingus kokku 80 osavõtjat sõjaajaloo klubidest Eestist, Soomest, Lätist, Venemaalt ja Valgevenest. Peale lahingut heiskasid Viimsi vallavanem Illar Lemetti, Eesti Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ja MTÜ Saaremaa Sõjavara Seltsi juhatuse liige Margus Sinimets Eesti hümni saatel Eesti lipu ja tänasid näidislahingus osalenud sõjaajaloo klubisid  ning publikut.

Seejärel toimus päikselisel Laidoneri mõisa õuel Eesti Vabariigi 102. sünniaastapäeva tähistav vabaõhukontsert ViVa Eesti. Kontserdil astusid üles tuntud viimsilastest artistid Rein Rannap koos ETV Tütarlastekooriga Aarne Saluveeri juhatusel, Pearu Paulus, Sissi &  Liisa, Inger, Raul & Carlos Ukareda, Andrus ja Andreas Kalvet. Kontserdi lõpus kõlasid tänaseks eesti muusika klassikaks saanud Rein Rannapi (sõnad Lydia Koidula) „Eesti muld ja Eesti süda” ja (sõnad Urmas Alender) „Rahu“. Osalejad said maitsta sõdurisuppi ja teed, lapsed vastlakuklit.

Päev jätkus Viimsi Raamatukogu saalis, kus toimus talendikontsert Viimsi Talent’20. Viimsi Talendid tõid kokku terve saalitäie rahvast ning pakkusid publikule sädeleva ja nauditava elamuse hoolimata esineja vanusest ja kogemusest– kõigil oli publikule midagi öelda! Eriti heameelt tegi see, et väga mitmed esinejatest tulid publiku ette omaenda loominguga ja olid väga veenvad! Üles astusid Viimsi noored vanuses 7  – 25  aastat. Näha ja kuulata sai luulet, tantsu erinevates žanrites, akrobaatikat, pillimängu ja loomulikult laulu nii solistidelt- ansamblitelt.   talendid

Autor: Ott Kask Fotod: Tiit Mõtus

Viimsi Talent’20 esinejad:

 1. Viimsi Trompetid  – Mattis Johan Mere, Mart Hakon Reinmets, Jan Marius Laur, Mehis Martin Ots
 2. Romili Ruse – laul ja balletitants (klaveril saatis Mari-Liis Rahumets)
 3. Veronika Jalõkova – laul ja viiul (klaveril Mari-Liis Rahumets)
 4. Carolina Valgur – flööt
 5. Adelia Yaroshenko – laul
 6. Melissa Selena Saul – laul ja kitarrisaade
 7. Laura Pabbo – tants
 8. Britta Melinde Ploom – akrobaatika
 9. Robin Pastak – laul ja kitarrisaade
 10. Hanna Grete Rebane – luuletus ja laul (klaveril Marten Joonas Ruut)
 11. Riho Sinisalu – laul ja kitarrisaade
 12. Andreas Kalvet – laul (klaveril Mariann Nirk) ja veel üks laul – Andreas Kalvet ja kaasvokalistid Gretel Abner, Kristofer Seema, Mariann Nirk
 13. Valeria Filippova – laul (klaveril Matthijs Quaijtaal)
 14. Kati Kadarpik – laul
 15. Kasper Sebastian Silla ja Gretel Abner – lauluduo
 16. Linda Ellen Toom – laul (klaveril Matthijs Quaijtaal)
 17. Vokaalpoistebänd – Andreas Kalvet, Kristofer Seema, Kasper Sebastian Silla (klaveril Kasper Sebastian Silla).

Viimsi Talent 20’ show jooksul valiti ka publikulemmikud
Kolm enim hääli saanud publiku lemmikut olid:

 1. Veronika Jalõkova – laul ja viiul (klaveril Mari-Liis Rahumets), kes esitasid L. Ahrens/M-L. Rahumetsa laulu “Meile jääb see detsember”
 2. Hanna Grete Rebane – luuletus ja laul (klaveril Marten Joonas Ruut), kes luges enda luuletuse ning laulis samuti enda ning Marten Joonas Ruudu laulu “Prints ja roos”.
 3. Valeria Filippova – laul (klaveril Matthijs Quaijtaal), kes esitas Billie Eilish’i laulu „No time to die“.

Publiku lemmikutele pani välja auhinnad Tallinn-Viimsi Spa. Suurimad tänud kõigile esinejatele, juhendajatele, innustajatele, toetajale – Tallinn-Viimsi Spale, kaaskorraldajatele Viimsi Noortekeskusest ja Viimsi Raamatukogule!