Ehtne Talutoit – Igaüks saab toetada ettevõtlust maal

Ehtne Talutoit on kautskaubamärk päris Eesti talutootjatele

Iga kuu esimesel nädalavahetusel (va suvekuud) ona Viimsi Keskuse külastajad aatriumis kindlasti märganud laata, millel toretseb suur silt: Ehtne Talutoit Selle märgi all kauplevates tootjates saate kindlad olla, et nad ei kasuta kunstlikke värv- ja lõhnaaineid, nad on väikeeetevõte maapiirkonnast ja nad kasutavad üksnes oma toorainet. Kui soovite tutvuda nõuetega, mis neile talunikele on seatud võite veida need siit: talutoit.ee

Selline algatus on Eestimaa Talupidajate Liidu ja talunike koostöö, et kaitsta end igasuguse eksitava turunduse eest nagu lipumärk jms, kus tarbija usub, et ostab kohalikku talutoitu kuid tegelikult on need vaid turundussõnumid. Ehtne Talutoit seisab ka selle eest, et elu ja ettevõtlus maal kestaks edasi ja laieneks. Et Eesti inimesed saaks hoida elus toidutraditsioone ja luua uusi tooteid meie piirkonna unikaalsest ja väärtuslikust toorainest. Meie südame asi on, et kaunis Eesti kuuluks eestlastele. Kuid paraku on praegu igapäevane see, et maapiirkondadest lahkutakse ja maad ning metsad ostavad kokku välismaalased.

Igaüks saab toetada ettevõtlust maal, kui otsite kaubandusest Ehtsa Talutoidu kaubamärki ja tulete meid vaatama Viimsi Keskusesse. Tehtud on alles esimesed sammud ja vaid trabijate teadlikuse abil saame suuremate tulemusteni liikuda.

Laadad 2018 Viimsi Keskuses

Märts 9.10
Aprill 13,14
Mai 11,12
August 10,11
September 14,15
Oktoober 12,13
November 9,10
Detsember 14,15, 21, 22

Rebase talu on väike õuna- ja kartulikasvatustalu Järvamaal. Kevadtalvel on küll õunavarud väikesed, aga pakkuda on maitsvat, e-ainete- ja suhkruvaba õunamahla ja naturaalseid õunakrõpse ning kodust moosi. Samuti leiab meie lettidelt haruldasi sinise ja punase sisuga kartuleid ja spargelkartuleid.

Kalamatsi Meierei valmistab lehma- ja kitsepiimast maitsvaid toorjuustusid, nii magusaid kui soolaseid, paneeri ja praejuustu.
Asume Järvamaal Esna külas ja oleme tegutsenud 2011 aastast.

Jaani-Enno talu Saaremaalt tuleb sel nädalal Viimsi laadale. Kaasas õuna- ja marjamahlad, kuivatatud õunad.
Jaani-Enno talu kasvatab maheaias õunu ja väikeses koguses marju ja luuviljalisi. Mahla pressime ainult oma aia toodangust ja kuivatame õunu puuküttega ahjuplaatidel, mis jätab õunale omase puhta maitse ja lõhna.