Kas koolijuhi Ene Koitla ametist vabastamine oli poliitiline otsus?

Siim Kallas, Ene Koitla
Ekspress Media

Ametlik Siim Kallase kommentaar:
Seoses Viimsi Kooli direktori lahkumise põhjuste lahkamise suure avaliku huvi ning laimu- ja valeinformatsiooni levikuga oleme sunnitud avaldama põhjuse, miks Ene Koitla lahkus.

Viimsi Koolis tekkisid vastuolud direktori ja suure osa juhtkonna liikmete vahel, mida vallavalitsus abivallavanem Janek Murakase eestvedamisel üritas lahendada. Paraku aga see ei olnud võimalik ning Ene Koitla otsustas lahkuda, et tagada töörahu. Soov lahkuda päeva pealt ning just sel viisil, oli tema soov, millele tulime inimlikust aspektist vastu. ​Ühtlasi oli osapoolte soov, et lahkumise põhjuseid ei kommenteeritaks.

Vallavalitsus ei ole direktorit survestanud lahkuma- meie eesmärk oli olukord lahendada parimal võimalikul viisil. Olgem ausad, niivõrd kiirel ja töökal perioodil direktorist ilma jääda ei ole kuidagi koolipidaja huvides.

Meie siiras soov oli tagada kooli juhtkonnale ja endisele direktorile õhkkond, mis lubab keerulises olukorras töörahu säilitada.

DELFI.EE
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/opositsioon-votab-viimsi-vallavanema-siim-kallase-pihtide-vahele-kas-koolijuhi-ene-koitla-ametist-vabastamine-oli-poliitiline-otsus?id=81440913