Maagiline ja meeldejääv jõuluaeg

Mis saaks olla veel parem, kui saabuva jõuluaja ootuses veeta aega üheskoos ning viia end jõulumeeleollu. Pühapäeval, 27. novembril algas advendiaeg, kui süüdati tuled Viimsi mõisapargi kuuskedel. 

Advendiaeg loob meeldiva meeleolu ning tuletab meelde võtta aega maha, sest jõuluaeg on teadagi rahu ja vaikuse aeg. See viib meid ometi kõiki ühte ning tuletab meelde, kui väärtuslik on koosveedetud aeg. Detsembrikuus on viimsilastel mitmeid võimalusi ootusaeg veelgi maagilisemaks muuta, võttes osa erinevatest jõulueelsetest üritustest.

11. detsember
Eesti sõjamuuseum ja Viimsi vald jätkavad Maria Laidoneri ellu kutsutud traditsiooni: pühapäeval, 11. detsembril toimub sõjamuuseumis Viimsi mõisas Maria Laidoneri heategevuslik laste jõulupuu, kuhu on oodatud lapsed lähemalt ja kaugemalt.

Eesti sõjamuuseum, mis asub Viimsi mõisas ning oli kunagi suvekoduks Eesti vabadussõja kangelasele kindral Johan Laidonerile ja tema poolatarist abikaasa Mariale, on jõuluaja ootuses täis maagiat ja soojust. Traditsiooniliselt korraldas Maria küla lastele jõulude ajal peo, millest ei puudunud tuledesäras kuusk ja hea-parem söögipoolis ning mis oli laste seas alati oodatud sündmus.

Kell 11 avatakse mõisa uksed ja juba kell 11.30 saabub jõuluvana, kes võtab koha sisse kuuse all saalis ja kuulab heal meelel ära kõikide laste jõulusoovid.

Päeva nael on teadusteater Kvark – midagi sellist pole veel mõisas enne nähtud. Et keegi vaatemängust ilma ei jääks, annab teater kaks etendust: kell 12 ja kell 14.

Sõjamuuseumi seekordne töötuba on mõistagi jõuluteemaline: kell 11–14 on lapsed oodatud mängustaapi piparkooke kaunistama. Pidamaks meeles lapsi, kes tahaksid peole tulla, kuid see ei ole nende jaoks võimalik, tegutseb  perepäeval Minu Unistuste Päeva kohvik, et koguda raha raskelt haigete laste unistuste täitmiseks.

Loomulikult saab sõjamuuseumi ekspositsiooni avastada kas niisama või otsimismängu abil ning, mis peamine – külastajaid ootab vastavatud näitus „OMA VÄGI. Eesti riigikaitse 1920–1940 ja alates 1991“. Muuseumisse pääseb sel päeval piletita, kuid palume teha annetuse miinimumsummas 5 eurot SA Minu Unistuste Päevale. Annetust saab teha kohapeal.

17.–18. detsember
Ka sel aastal muutub meie armas mõisapark üheks nädalavahetuseks maagiliseks muinasjutumaaks. Jõulumaal ootab lapsi jõuluvana Olle ja tema kommimasin, esinevad meie oma kultuurikollektiivid ja avatud on jõuluturg.

Jõulumaa lõpetab aga suur Valgusmäng Laidoneri pargis. 18. detsembril kell 18–21 ei saa märkamata jääda tulede alla kattunud Viimsi mõisapark, mis taaskord  muutub valguse, helide ja muusika harmoonilisel kooslusel valguse võlumaaks. Jalutades pea 60 meetri pikkusel Valgusmängu rajal, satud sa laserite ja valguse maailma, kus sind saadavad müstilised heliefektid ja muusika.

Jõulumaa on oma eesmärgiks seadnud, et tegevust jätkuks nii suurtele kui ka väikestele, sest parim kingitus on koosveedetud aeg. Tule korraks või naudi maagiat lausa tunde! Jõulumaa on avatud L–P kell 11–18.

21. detsember
21. detsembril kell 19–22 on kõik matkahuvilised ja toredat seltskonda nautivad viimsikad oodatud ÖÖmatkale, millega tähistame kultuuriaasta teatepulga üleandmist liikumisaastale. Laternate ja pealampide valguses toimuva matka käigus külastame meie koduvalla erinevaid kultuuriasutusi ning rajal ootavad meid nii kultuurilised üllatused kui ka maitseelamused.

Kutsu sõbrad kaasa ja lööge kampa, sest huvitav ekskursioon ja mõnus seltskond on garanteeritud! Matka algus ja lõpp on Viimsi mõisapargis ning üritus on osalejatele tasuta.

22. detsember
Jõulutrall Lotte ja Roosiga Viimsi vabaõhumuuseumis toimub 22. detsembril, mil Viimsi vabaõhumuuseumi kaluriküla muutub imeliseks jõulumaaks. Hubane atmosfäär ja tore seltskond tekitavad kindlasti meie südametesse soojuse ja ehtsa jõulutunde.

Kell 12–17 on avatud Viimsi taluturg, kus igaüks leiab oma jõululauale head ja paremat. Kell 16 ootame kõiki Kingu tallu, et üheskoos pidada maha üks korralik jõulueelne jõulutrall. Külla tulevad Lotte, Roosi ja muidugi jõuluvana Olle. Selleks, et üritus oleks maksimaalselt jõuluhõnguline, palume kõigil külastajatel panna pähe päkapikumütsid. Jõulutrallil on lastel viimane võimalus oma kiri postitada ka jõuluvana postkasti.

Teadaanne kõikidele lastele!
Jõuluvana Olle on viinud oma postkasti Eesti sõjamuuseumisse, kuhu ta ootab teie kõigi jõulukirju! Postkast on sõjamuuseumis kuni 16. detsembrini.

Siiri Visnapuu
Jõulumaa projektijuht