Täna, 31. augusti õhtul eemaldab ehitaja piirded Rohuneeme tee ja Randvere tee ringristmikul ja 1. septembrist on suvel remonditud lõik liiklejatele avatud.

Objekt valmib lõplikult oktoobriks ja järgneva kuu jooksul paigaldatakse veel sõiduradasid eralavad kivid, liikluskorraldusvahendid ja teekattemärgistus. Lisaks tehakse ka tugipeenarde ehitus- ja haljastustööd. Kuni oktoobrini tehakse tööd lokaalsete liiklusskeemidega ja mõlemas suunas on liikluse tagatud. Kuna liikluskorraldus ringristmikul on muutunud, palume liiklejatel võtta aega uue lahendusega tutvumiseks SIIN. Lisaks jätkuvatele ehitustöödele tuleb uue liikluskorralduse tõttu liiklejatel olla tähelepanelikud ja mõistvad liiklejate suhtes, kes ei ole veel tuttavad uue lahendusega.

Oluline on ka silmas pidada, et jätkuvate ehitustööde tõttu võib tavapärane liiklus olla kohati häiritud. Tööde teostamise perioodil palume varuda liiklejatel aega ja kannatust ning võimalusel jätkuvalt kasutada Rohuneeme poole suundujatel ümbersõiduks Muuli teed ja Kaluri teed ning Randvere poole suundujatel Aiandi teed ja Lubja teed.

Teedeprojekt OÜ poolt koostatud ehitusprojekti eesmärk on olemasoleva liiklusohtliku ringristmiku ümberehitamine, mis hõlmab endas ka tee katendi ja muldkeha remonti. Liiklusohutuse tõstmiseks korrigeeritakse ringristmiku geomeetriat ja rajatakse eraldatud sõiduradadega ringristmik. Ringristmiku ümberehitamise tulemusena paraneb liiklusohutus ja kasvab ristmiku läbilaskevõime.

Täpsemat infot liikluskorralduste muudatuste kohta saab jälgida rakendusest www.tarktee.ee.

Allikas: Transpordiamet

Heiko Leesment
avalike suhete osakond