Tuhanded Viimsi kodud said kordades kiirema interneti

Paari viimase aasta jooksul on Telia arendanud Viimsi vallas internetivõrku, mis on toonud tuhandetele valla elanikele senisest märksa kiirema interneti püsiühenduse.

„Vastavalt Viimsi vallaga sõlmitud kokkuleppele oleme viimastel aastatel aktiivselt uuendanud ja arendanud interneti püsivõrku Viimsi poolsaarel. Selle tulemusel on tuhanded Viimsi valla kodud saanud varasemast kuni kümneid kordi kiirema internetiühenduse,“ ütles Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri üksuse juht Toivo Praakel.

Kui veel 2017. aasta detsembris oli Viimsi poolsaarel pea 4600 kodu, kus interneti püsiühenduse suurim kiirus jäi alla 40 megabiti sekundis, siis kaks aastat hiljem ehk 2019. aasta detsembris oli selliste kodude arv vähenenud 700-ni. Samal ajal kasvas kodude arv, kuhu jõuab Telia interneti püsiühendus kiirusega 100 Mbit/s ja rohkem, üle 8000.

2019. aasta lõpu seisuga jõuab Telia interneti püsiühendus kiirusega kuni 1 Gbit/s enam kui 4500 ja kiirusega kuni 100 Mbit/s 3500 Viimsi valla koduni. Aastal 2020 on plaanis aktiivselt jätkata interneti püsivõrgu arendustega ning senisest kiirema internetiühenduse saab enam kui 1000 Viimsi kodu.

„Samuti plaanime oluliselt parandada mobiililevi kvaliteeti, töös on arendused Pringi ja Lubja külades ning ka mitmel pool mujal, “ lisas Praakel.

Selleks, et kursis olla Telia internetivõrgu arendustega, on loodud spetsiaalne veebileht www.telia.ee/tulevikuinternet, mis pidevalt täieneb uue infoga. Veebilehel saavad kõik huvilised aadressipõhiselt näha, millise kiirusega internet jõuab nendeni täna ning millistel aadressidel on käimas hetkel arendustööd kiirema ühenduse loomiseks. Kui veebilehel pole otsitava piirkonna kohta veel arendusinfot üleval, tekib see sinna vastavalt tööde graafikule.