Viimsi Kunstikooli asub uuest õppeaastast juhtima Matti Vainio

Matti Vainio on tegevkunstnik ja kunstipedagoog, kes on omandanud kunstihariduse Turu Kunstiakadeemias ja Helsingi Aalto Ülikoolis. Matti Vainiol on olnud mitmeid personaal- ja grupinäitusi Eestis, Soomes ja mujal Euroopas. Matti on õpetanud kunsti Tartu Ülikoolis ning oma stuudios Viimsis.

Matti Vainio on viimsilane, kellel on palju mõtteid ja ideid kuidas kunstiharidust ja kunstitegevust Viimsis elavdada. ARTIUM-i valmimise eel on aeg atra seada ja Viimsi Kunstikooli tegevuse laiendamist planeerida.

Matti näeb, et koolist võiks saada lisaks tugevatele traditsioonilistele kunstitehnikatele laiapõhjalise digitaalkunsti edendaja. Kool, kus iga laps leiaks endale sobiliku kunstisuuna, olgu selleks siis maalimine, skulptuur, robotjoonistamine või graafika.

Kunstikool võiks pakkuda kursustena õpilastele ja ka kõikidele teistele huvilistele  üldist kunsti vaatlemise oskust ja semiootilist arusaama. Matti näeb, et erinevate kultuuridevaheliste teadmiste jagamisel on suur väärtus ja rahvusvaheline koostöö annaks võimalusi nii lastele kui täiskasvanutele.
Pikem tutvustav intervjuu Matti Vainioga ilmub augustikuises Viimsi Teatajas.

Täname väga Elle Soopi, Viimsi Kunstikooli senist juhti. Elle elutööks on olnud Viimsi Kunstikooli arendamine ning Eesti kunstnike järelkasvu kasvatamine. Nüüd on aeg teatepulk üle anda Matti Vainiole.