Viimsi vallale valiti uus vallavanem

12. veebruaril kogunes Viimsi vallavolikogu 9. koosseis istungile, et valida uus vallavanem, kinnitada vallavalitsuse liikmete arv ning struktuur.

Koalitsioon esitas vallavanema kandidaadiks Reformierakonda kuuluva Laine Randjärve ning Ants Erm esitas vallavanema kandidaadiks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ridades kandideerinud Hannes Võrno.

Salajasel hääletusel kogus Laine Randjärv 13 poolthäält, Hannes Võrno 5 poolthäält.

Vallavolikogu valis Viimsi vallavanemaks Laine Randjärve, kelle koordineerida on valla üldjuhtimine, valla arengu strateegiline planeerimine, arengukavad, finantsstrateegia, valla eelarve ning üldine valla esindamine.

„Mul on suur au olla valitud Viimsi vallavanemaks. Soovin pühendada oma teadmised, kogemused ja energia Viimsi kogukonna igapäevase elu ja toimimise heaks, et lastel oleks turvaline lapsepõlv, eakad tunneksid, et neist hoolitakse, et vallarahval oleks siin mõnus ja rahulik elada ning viimsilased saaksid jätkuvalt olla uhked oma valla üle.“ sõnas vallavanemaks valitud Laine Randjärv.

Volikogu koosolekul kinnitati muuhulgas vallavalituse neljaliikmeline struktuur, mis jäi samaks. Abivallavanemateks nimetati Margus Kruusmägi ja Annika Vaikla.

Margus Kruusmägi koordineerida on ehitus, kommunaalmajandus, keskkond ja planeerimine. Annika Vaikla koordineerida on kultuur, sport, sotsiaalabi ja teenused, tervishoid, ettevõtlus ja infotehnoloogia, turism ning muinsuskaitse. Lahkuva abivallavanema Janek Muraka koordineeritav alus-, üld- ja huvihariduse, noorsootöö ning turvalisuse ametikoht jääb täitmata, kuni uue abivallavanema leidmiseni.