Viimsi vallas oodatakse tasuta pakendiveoteenusega liituma 2500 eramaja

Viimsi vallavalitsus, koostöös pakendijäätmete kogumist korraldava Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-ga lükkasid käima Miiduranna külast alguse saava kampaania eramajade omanikele tasuta pakendijäätmete äraveoga liitumiseks. Pakendijäätmete taaskasutusse suunamist võimaldava teenusega oodatakse liituma Viimsi vallas vähemalt 2500 eramaja elanikke.

Viimsi vallavalitsuse keskkonna vanemspetsialisti Toomas Luhse sõnul on tegu suurepärase võimalusega ise midagi keskkonna heaks ära teha. „Pakendid moodustavad olmejäätmetest ühe suurema osa ning nende suunamine taaskasutusse on meie kõigi ülesanne. Lisaks rohelisemale jalajäljele on see ka rahaliselt mõistlik, sest olmejäätmete hulk ja äraveo vajadus ju sellega väheneb. Pakendijäätmete äravedu on meil aga tasuta teenus, millega liitudes ei ole ka enam vaja liigiti kogutud jäätmeid viia avalikku pakendipunkti. Need saab siis ära anda väga mugavalt otse kodu ukselt,“ lisas Luhse.

PILT

Viimsi vald koostöös Tootjavastutusorganisatsiooniga ootab terve aasta vältava kampaania raames liituma tasuta pakendite äraveoteenusega vähemalt 2500 eramaja. Hetkel kasutab antud teenust Viimsi vallas natukene üle 500 majapidamise.

Pakendikoti äravedu toimub kord kuus. Hiljemalt veopäeva varahommikul tuleb täidetud pakendikott panna  värava taha ning sama arv uusi, tühje pakendikotte tuuakse äraveol nende asemele. Juhul kui pole tekkinud piisavalt pakendeid või pere on veopäeval kodust ära, tuleb sellest vähemalt kaks tööpäeva ette teada anda.

Paber- ja papp-pakenditest sobivad pakendikotti näiteks puhtad ja kuivad pappkastid ja -karbid, paberkotid, pakkepaber. Need tuleb enne kotti panemist ruumi kokkuhoiu mõttes kokku voltida. Plast-, metall- ja klaaspakendite osas sobivad tarbekaupade, toiduainete, jookide, kosmeetika- ja hooldus- toodete pudelid, karbid ja topsid, kilekotid, konservikarbid, kanistrid, alumiiniumpurgid, metallkorgid ja -kaaned, piima- ja piimatoodete, mahla- ning veinipakendid ja muust materjalist joogipakendid. Klaaspudelid ja-purgid on ka pakendikotti väga oodatud, hea oleks kui korgid ja kaaned oleksid eelnevalt eemaldatud ja kotti pandud eraldi.

Pakendite tasuta äraveoteenust Viimsi valla eramajadele pakub Tootjavastutusorganisatsioon OÜ, mis teenindab pakendikogumispunkte üle Eesti. Pakendijäätmete tasuta äraveo lepingute lisainfot saab SIIT või telefonilt 5300 0011.

Peatselt laieneb teavitusaktsioon ka teistesse Viimsi valla küladesse.

LISAINFO

Toomas Luhse
Keskkonna vanemspetsialist
Viimsi vallavalitsus
E-post: toomas.luhse@viimsivv.ee
Telefon: 563 0865

Kristiina Dreimann
TVO juhatuse liige
E-post: Kristiina.dreimann@tvo.ee
Telefon: 501 6704