Viimsis alustas tööd PCR testimispunkt

Esmaspäevast, 8. novembrist alustas Viimsis tööd PCR testimispunkt. Nüüd ei pea viimsilased enam Covid-19 viiruse PCR testi tegemiseks sõitma Tallinnasse, vaid saavad seda teha oma kodu lähedal.

Oktoobris saatis vallavanem Illar Lemetti Terviseametile kirja palvega leida võimalus PCR testimispunkti avamiseks Viimsis. „PCR testimispunkti avamine Viimsis aitab leevendada tänaste testimispunktide koormust seoses koolilaste testikohustusega ja teeb ka kõikidele teistele elanikele selle vajaliku protseduuri tegemise lihtsamaks,“ ütles Illar Lemetti. „Täname Terviseametit positiivse otsuse ja Medicumi teenuse kiire käivitamise eest,“ lisas ta.

Testimispunktis saab PCR testi teha perearsti saatekirja alusel. Haigussümptomite (hingamisteede haiguse nähud, nohu, palavik, hingamisraskused, nõrkustunne, lihasvalud) esinemisel tuleb saatekirja saamiseks helistada oma perearstile. Kui see pole võimalik, siis võib helistada perearsti nõuandeliinile 1220, mille kaudu saab saatekirju E-P 8.00-22.00.

Peale saatekirja laekumist testimise süsteemi, saadetakse täisealisele (alates 18. eluaastat) testitavale lühisõnum (SMS) ning inimesel tekib võimalus proovi andmisele registreerida veebiregistratuuris. Vabade aegade nägemiseks tuleb teha soovitud testimispunkti piirkonna valik „Vali piirkond“ alt. Broneerides on vaja end identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID abil.

Neile, kes veebibroneeringu teenust ei kasuta või kelleni lühisõnum tehnilistel põhjustel ei jõua, helistatakse testimise kõnekeskusest saatekirjade laekumise järjekorras ühe päeva jooksul (kõnesid tehakse esmaspäevast laupäevani). Kui kõnekeskusest ei ole 48 tunni jooksul helistatud, soovitame ühendust võtta perearstiga, et kontrollida saatekirjal oleva telefoninumbri õigsust ning saatekirja edastamist.

Viimsi testimispunkt asub Medicumi telgis aadressil Sõpruse tee 4, Haabneeme. Ooteala on õues ja proove saab anda nii autoga kui ka jalgsi minnes. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.